So serverom GetPosition je možné komunikovať cez internetové pripojenie. Preto každý GPS lokalizátor musí byť vybavený SIM kartou s dátovým balíčkom a je potrebné ho správne nastaviť pre komunikáciu so serverom.

Internetové pripojenie

Ako prvé je potrebné nastaviť APN, ktoré je dané poskytovateľom SIM karty.

OperátorNázov APN
O2 Telefonica Slovakiao2internet
Orange Slovenskointernet
Slovak Telekominternet

Meno a heslo pre APN nie je potrebné pre týchto operátorov nastavovať.

Spojenie so serverom

Pre pripojenie so serverom GetPosition je potrebné nastaviť IP adresu servera alebo ak to GPS lokalizátor podporuje nastavte DNS. Dôležité je správne vybrať a nastaviť port podľa typu GPS lokalizátora. IP – 81.89.49.56 DNS – gps.getposition.eu Port je závislý od GPRS protokolu a je väčšinou daný podľa výrobcu zariadenia:

Výrobca, typ zariadeniaČíslo portu
Coban (TK102B)9001
Xexun (TK102-2)9003
BlueBerry (GT06)9004
Meitrack9005
Digital Systems (TYTAN)9006
Queclink GV559007
Queclink GV55 Lite9008

Ďalšie nastavenia

Časová zóna

Je veľmi dôležité nastaviť aj správnu časovú zónu. Tá správna je vlastne len jedna UTC 0, keďže GetPosition server sa stará o zobrazenie správneho času v aplikáciách pre Váš GPS lokalizátor.

GPRS

Zvyčajne posledný krok je zapnutie GPRS prenosu, prípadne nastavenie intervalu pre posielanie polohy. U niektorých GPS lokalizátorov je to jeden spoločný parameter, niekedy je to potrebné nastaviť zvlášť. Keďže každý GPS lokalizátor je iný, bližšie informácie ako nastaviť Váš GPS lokalizátor nájdete na našich stránkach podpory, prípadne v blogoch a na fóru.

GetPosition Tím Spoločne najlepší!